Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2009

ΓΕΑ-ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 83-60

Χωρίς να αντιμετωπίσει καμία δυσκολία η ομάδα επικράτησε του Αίολο Αστακού και ύστερα από την επιβλητική της εμφάνιση στην πρεμιέρα στην Πρέβεζα βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μετά από 2 αγωνιστικές. Παρά πολύ καλή η ΓΕΑ στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να εξασφαλίσει την νίκη στα πρώτα 20 λεπτά όταν και προηγήθηκε με 54-26. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία και η ομάδα μας έφτασε στην νίκη με 83-60.
Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής της ομάδος μας ο Θόδωρος Σταυροθανάσης δήλωσε: Σήμερα παρουσιαστήκαμε με 2 πρόσωπα στο παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί και καταφέραμε μέσα από την καλή μας άμυνα να πάρουμε διαφορά στο σκορ και να βγάλουμε και ωραίες φάσεις στο παιχνίδι μας. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε πολλές αλλαγές και δοκιμάσαμε διάφορα σχήματα και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να χάσουμε την αυτοσυγκέντρωση μας στην άμυνα και να δεχτούμε εύκολους πόντους. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας και στρέφουμε την προσοχή μας στο παιχνίδι του επόμενου Σαββάτου με τον Κρόνο στα Γιάννενα.

Δεκάλεπτα: Α: 27-7 Β: 27-19 Γ: 15-14 Δ: 14-20

ΓΕΑ: (Σταυροθανάσης) : Τσιαμάκης 6, Μπερερής 11(1), Μηλιάτης, Σταμουλάκης 4(1), Σταυρόπουλος 23(2), Δάρλας 4, Τσιρώνης 2, Λουγιάκης 11, Σώκος 10(2), Γεωργούλας 13(2), Μιχαλάς, Κουβέλης

ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ: ( Μπότσιος) : Δουρούκης, Κυριαζής 21 (3), Σούρλας 8(1), Κρικρής 2, Τσάνος, Δημητρίου, Καλισώρας 27(6), Κουδούνας 2